Haber

TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu’nun Türkiye ve ABD’deki Davranışlarını Karşılaştırması Tartışma Yarattı

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, katıldığı bir podcast’te basketbol hakkında konuştu ve NBA anılarından bahsetti. Türkiye ve ABD’de kendisine yapılanları anlattığı bölüm sosyal medyada gündem oldu. ayrıntılar ⬇️

Türkiye Basketbol Federasyonu Lideri Hidayet Türkoğlu, Orlando Magic’ten takım arkadaşı Quentin Richardson’ın podcast programına konuk oldu.

Türkoğlu, basketbol gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Hidayet Türkoğlu, Türkiye’de basketbol yönetmenin zorlukları nelerdir, ‘Sizi buna iten ne oldu?’ sorusunu şu şekilde yanıtladı;

Açıkçası, bir şeyi değiştirmek istiyorum. Türk basketbol tarihinde hiç yapılmamış bir şey inşa ediyorum. Bu tür şeyler bana tutku veriyor. Ayrıca çevremde bana yardımcı olacak arkadaşlarım var.

“Karım bile bazen ‘Bunu yapmaya devam etmek zorunda mısın?’ Türkiye’de maçlara gidiyorsunuz ve 10 bin kişi sizi yuhalıyor. Çizginin en üstündeyken, işler öncelik kazanır. Bu konuda hiçbir şey yapamam.

Hedo konuşmasına şöyle devam etti ⬇️

İşte NBA maçına geliyorum, insanlar beni ayakta alkışlıyor. Kendi ülkeme dönüyorum, 10.000 kişi beni yuhalıyor. Orlando’ya geliyorum, 20.000 kişi tezahürat yapıyor.

Tamamen farklı zihniyetler. Ama daha Türkiye’de yapmam gereken şeyler var. Elbette bunlar bir gecede olacak şeyler değil.

Türkoğlu’nun açıklamalarına yansımalar oldu ⬇️

⬇️

⬇️

⬇️

⬇️

⬇️

⬇️

⬇️

⬇️

⬇️

⬇️

⬇️

Bu içerikler de ilginizi çekebilir ⬇️

haberabana.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu