Haber

Gaziantep’te Kuzeyşehir hızla gelişiyor

GAZİANTEP (İGFA) – Gaziantep Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Gazikonut’un, Kuzeyşehir’de üretimine devam ettiği inşaat alanındaki incelemelerde örnek daire alanı ziyaret edildi ve Büyükşehir tarafından üretimine devam edilen GASMEK’te incemeler yapıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı ve Türkiye tarihinin en büyük toplumsal konut projesinin Gaziantep’teki bir ayağını da içinde barındıran Kuzeyşehir’de yeni konut alanlarında incelemelerde bulunan Lider Fatma Şahin, Gazikonut tarafından yapılan konutlar hakkında da bilgiler verdi.

ŞAHİN: KUZEYŞEHİR BİR KOMPAKT PROJE

Şahin, Kuzeyşehir projesinin içinde toplumsal donatı, ticari ve kamu alanlarını da içerisinde barındıran kompakt bir proje olduğunu söz etti:

“Her geldiğimizde buradaki ilerleme alanını görmekten, buradaki memnuniyeti vatandaşlardan duymaktan mutluyuz. Öncelikle Sayın Cumhurbaşkanımız, cumhuriyet tarihinin en büyük konut seferberliğini başlattı. Rıdvan Fadıloğlu Liderimize çok teşekkür ediyoruz. Geldiğimiz vakit dediler ki: kente çok uzak, kente gitme gereksinimini giderecek ticari alan, taziye meskenleri, kütüphanelere muhtaçlığımız var. O denli kompakt, o denli hoş bir projeyi tamamlamak üzere ki. Hem ona baktık hem de biz Gazikonut olarak hatırlarsınız 14 bin konut diye çıkmıştık. Konutlarımız bitiyor, örnek dairelerimize baktık. Biz de GASMEK açıyoruz. Bir kent düşündüğünüz de ne lazım? Yeşil alan, spor alanları, okul, buradaki bütün insani gereksinimleri giderecek alt yapı gerekiyor. TOKİ başkanlığımız, Etraf Bakanlığımız büyük bir çalışma yaptı. İçerisindeki bütün dokunuşlarla da buradaki hayat kalitesi, vatandaş memnuniyeti artıyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu